Rosnące ceny energii elektrycznej i coraz bardziej restrykcyjne wymagania zawarte w przepisach o ochronie środowiska i zasobów naturalnych, narzucają na inwestorów szereg obowiązków, związanych z zapewnieniem odpowiedniej ochrony termicznej budynków. Implikuje to konieczność rozwoju rynku chemii budowlanej i stosowanych technologii. Efektem tej ewolucji jest metoda ocieplania poddaszy pianą poliuretanową, aplikowaną natryskowo.

Ocieplenia poddaszy w Śremie

Jednym z podstawowych praw natury jest dążenie do stanu równowagi. Zgodnie z tym prawem, energia zgromadzona w Państwa domu, próbuje zrównoważyć się z otoczeniem. Dokonuje tego na kilka sposobów:

 • przez konwekcję (unoszenie, zawsze w kierunku „od cieplejszego do zimniejszego”),
 • wypromieniowanie (gdy wewnątrz jest 20º C, a temperatura nieboskłonu około -70º C, to różnica wynosi aż 90º C!), które dotyczy głównie okien,
 • "przedmuchiwanie" domu przez mikroszczeliny.

Według różnych badań, utrata energii przez poszczególne części przegród budowlanych, kształtuje się na podanym poziomie:

 • dach - 30%,
 • ściany - 20%,
 • okna - 15%,
 • wentylacja - 15%,
 • podłoga - 10%,
 • mostki (miejsca nieciągłości ocieplenia) -10%.

Jak mogą Państwo zauważyć, to właśnie przez dach ulatuje większość ciepła z domu, dlatego ocieplanie poddaszy (Śrem) jest niezwykle ważnym elementem, który należy wykonać, by zapewnić odpowiedni komfort termiczny mieszkańcom budynku.

Ocieplenia poddaszy Śrem - Dlaczego poliuretan?

Wśród stosowanych obecnie materiałów izolacyjnych, posiada on najmniejszy współczynnik przewodzenia ciepła, wynoszący nawet 0,020 W/(m*K). Żeby łatwiej było Państwu stwierdzić, czy to mało czy dużo, konieczne jest porównanie go do innych izolatorów, jak:

 • styropian 0,035 W/(m*K),
 • wełna mineralna 0,032 W/(m*K),
 • wełna szklana 0,030 W/(m*K).

Od razu można stwierdzić, że izolacyjność piany poliuretanowej jest nawet o ponad 50% lepsza od reszty materiałów, ale to tylko jeden z licznych jej atutów. Podczas układania poliuretan jest płynny, a po adhezji do podłoża zaczyna pęcznieć. Następstwem tego jest dokładne wypełnienie wszystkich przestrzeni i uzyskanie niemalże całkowitej szczelności poddasza, co zapobiega wdmuchiwaniu pod połać chłodnego powietrza z zewnątrz. Ponadto, wysoka lepkość piany powoduje, że nie wymaga ona stosowania stelaży lub sznurka do mocowania.

Ocieplenie poddaszy Śrem - Jak wykonać izolację dachu z poliuretanu?

Wykonanie natrysku we własnym zakresie jest niemożliwe, ponieważ wymaga to zastosowania specjalistycznego sprzętu i środków ochrony osobistej. Jeśli poszukujecie Państwo kompetentnego, rzetelnego wykonawcy, który wykona ocieplenie poddaszy w Śremie, to zapraszamy do kontaktu. Korzystamy wyłącznie z materiałów najwyższej jakości pochodzących od renomowanych producentów, działamy na sprawdzonym sprzęcie oraz posiadamy niezbędne doświadczenie w branży izolacji natryskowych.

 

Ocieplenia poddaszy Śrem

Nasza firma świadczy kompleksowe usługi z zakresu ocieplania poddaszy (Śrem), który odznaczają się najwyższymi standardami wykonania. W swojej pracy stawiamy na maksymalne zaangażowanie oraz indywidualne podejście do zlecenia, by jak najskuteczniej spełnić oczekiwania naszych klientów. Jesteśmy zespołem profesjonalistów, którym zależy na budowaniu pozytywnych relacji z klientami, ponieważ są one dla nas gwarancją udanej współpracy.

Ocieplenia poddaszy (Śrem) to skuteczny sposób na zapewnienie odpowiedniej termoizolacji całego budynku, co ma znaczący wpływ zarówno na jego energooszczędność, jak i na komfort użytkowania. W swojej pracy wykorzystujemy wysokiej klasy materiały oraz narzędzia, dzięki czemu cały proces przebiega w sprawny sposób oraz w możliwie jak najkrótszym czasie. Ocieplenia poddaszy (Śrem) to precyzyjna usługa, która sprawi, że ciepło nie będzie wydostawało się na zewnątrz, co pozwala na sprawne zatrzymanie wywarzanej energii cieplnej we wnętrzu domu.

Profesjonalne ocieplenia poddaszy Śrem

Jesteśmy otwarci na kontakt z klientem, dlatego w razie jakichkolwiek wątpliwości warto się z nami skonsultować. Posłużymy profesjonalnymi poradami oraz przekażemy cenne informacje, dzięki którym podjęcie optymalnej decyzji stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Doskonale wiemy, jak istotny dla naszych klientów jest to proces, dlatego do każdego zlecenia ocieplenia poddasza podchodzimy w indywidualny oraz rzeczowy sposób, by w efekcie uzyskać pożądane rezultaty.