Otwartokomórkowa piana poliuretanowa

Nasza piana otwartokomórkowa jest paroprzepuszczalną izolacją natryskową i  doskonale nadaje się  do izolacji poddaszy, ścian czy pustek. Pianka tworzy jednolitą, bezłączeniową powłokę o wyjątkowych parametrach izolacyjnych. Dzięki specyfice przepuszczania pary wodnej otwartokomórkowa piana poliuretanowa sprzyja dobrej kondycji przegród budowlanych i wpływa korzystnie na mikroklimat w pomieszczeniach. Piana idealnie oblepia każdą powierzchnię, co przekłada się na dokładną izolację pomieszczenia. Można nią uszczelnić nawet niewielkie szczeliny. Charakteryzuje ją niewielka odporność mechaniczna, dlatego jest to materiał uszczelniający idealny do miejsc, z których nie korzystamy często - należy pianę zabezpieczyć dodatkowym materiałem, np.płytą gipsowo - kartonową do wykończenia ściany.

 

Zamkniętokomórkowa piana poliuretanowa

To wyjątkowo wydajna piana poliuretanowa, występująca w czterech rodzajach gęstości i przeznaczeń. Potrafi wpłynąć na zredukowanie zużycia energii w domach do -50%.  Zamiennie sztywny rodzaj  piany określa się również jako twardy. Charakteryzuje się idealną przyczepnością zarówno do poziomych, jak i pionowych powierzchni. To rodzaj piany zamkniętokomórkowej, więc jest dużo bardziej odporna na wilgoć i parę wodną, niż pianka otwartokomórkowa. Produkt ten użytkuje się głównie na zewnątrz budynku. W środku stosuje się ją kiedy wnętrze charakteryzuje wysoka wilgotność. W zależności od zagęszczenia, piana ta nadaje się idealnie do ścian zewnętrznych, dachów, stropów, podłóg. Idealnie nadaje się także do zastosowania w przemysłowych budynkach, np. do ocieplenia magazynu czy hal produkcyjnych. 

 

Gwarancja jakości

W naszej pracy wykorzystujemy wyłącznie wysokogatunkowe piany zamknięto i otwartokomórkowe wiodących europejskich producentów. Używane przez nas materiały są niezwykle trwałe. W połączeniu z wysokiej jakości sprzętem amerykańskiej firmy GRACO, jesteśmy w stanie zrealizować każde zlecenie szybko i porządnie. Izolacja natryskowa to bardzo nowoczesne a także energooszczędne rozwiązanie. Jest całkowicie przyjazne dla użytkownika. Izolacje tego typu pozwalają zaoszczędzić do kilku tysięcy rocznie na ogrzewaniu. Jest to więc inwestycja, która niezwykle szybko się zwróci.